Online Devlet – Resmi Bilgiler, Haberler ve Gelişmeler

Kılıçdaroğlu mu Erdoğan mı? 28 Mayıs seçimleri öncesi binlerce kişiyle yapılan anketin sonucu !

23.05.2023
113
Kılıçdaroğlu mu Erdoğan mı? 28 Mayıs seçimleri öncesi binlerce kişiyle yapılan anketin sonucu !

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranı %49.52, Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı %44.88 ve Sinan Oğan’ın oy oranı ise %5.17 olarak belirlendi. Ancak hiçbir aday, seçimi kazanmak için gerekli olan oy oranına ulaşamadığından dolayı, Kılıçdaroğlu ve Erdoğan 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci tur seçimlerinde tekrar yarışacaklar.

28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan ikinci tur seçimlere sayılı günler kala, Areda Survey tarafından yapılan anket sonuçları paylaşıldı. 10 bin kişiyle gerçekleştirilen bu ankete göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceğini belirtenlerin oranı %52.4 olarak saptandı. Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini belirtenlerin oranı ise %47.6 olarak belirlendi. Bu sonuçlar, ikinci tur seçimlerinin oldukça çekişmeli geçeceğini göstermektedir. Seçimlerin sonucu merakla beklenirken, her iki aday da destekçilerine oy kampanyalarıyla ulaşmaya çalışmaktadır.

ERDOĞAN İLK TURDAKİ FARKINI KORUYOR

20-21 Mayıs tarihleri arasında 10 bin kişiyle yapılan ankete göre, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceğini belirtenlerin oranı %52.4 olarak tespit edildi. Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini belirtenlerin oranı ise %47.6 olarak belirlendi. Bu anket sonuçları, ikinci tur seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte seçim atmosferinin gerginliğini artırmaktadır. Her iki aday da destekçilerine ulaşabilmek ve ikinci turda daha fazla seçmenin desteğini alabilmek için yoğun çaba sarf etmektedir. Seçim sonuçları büyük bir merakla beklenirken, halkın tercihi belirleyici olacak ve Türkiye’nin geleceğini etkileyecek önemli bir süreç yaşanacaktır.

İlk tur sonuçlarını bilen şirketten ikinci tur anketi! Aradaki fark erimiyor

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.